parallax background

Trickboard, czyli przygotowanie do sezonu


Jeśli tak jak my - chowacie rowery do piwnicy wraz z rozpoczęciem jesieni i kolejny wysiłek fizyczny to pierwszy zjazd na nartach zimą.
Jeśli tak jak my do tej pory - nie mieliście nigdy potrzeby przygotowania fizycznego do sezonu.
I jeśli tak jak my - starzejecie się, a kolanka i kręgosłup mają do was pretensje po pierwszym tygodniu śmigania na nartach zimą - to koniecznie przeczytajcie poniższe wypociny :)
pasek-tts-01
Tak to już jest, że człowiek to strasznie leniwe zwierzę. A ponieważ należymy do tego gatunku, to niestety co roku olewamy przygotowania do sezonu zimowego, jeśli chodzi o formę fizyczną. I tak się niestety odkładało co roku i przed każdym wyjazdem masę tkanki tłuszczowej, że ubiegłej zimy kolanka i kręgosłup zaczęły się buntować. Dosłownie. Więc postanowiłyśmy trochę poćwiczyć przed zimą.
W grę weszły m.in. ćwiczenia na trickboardzie. Większość z was pewnie zapyta: co to do cholery jest? Otóż spieszymy z podpowiedzią :)
Spokojnie, Ostry też nie wiedział o co kaman, gdy naświetlałyśmy mu w listopadzie tajniki tricka na antenie Antyradia :)
pasek-tts-01
W dużym skrócie to po prostu deska z wałkiem. Stoi się na desce, pod którą kładzie się wałek. A potem człowiek po prostu stara się przeżyć ;)
To tak ogólnie w dużym skrócie...
I człowiek na początku tak buja się na tricku i buja, i buja... I próbuje utrzymać równowagę na desce, żeby cały czas nie dotknąć deską ziemi... Wszystko zależy oczywiście od umiejętności, wytrenowania i doświadczenia na trickboardzie. Jak sama nazwa wskazuje TRICKBOARD to deska do robienia tricków, ale to jeszcze nie na naszym poziomie ;) Na razie kiwamy się prawo - lewo i przód - tył. Czasem nawet uda się nam zrobić kilka przysiadów, czy dotknąć kolanem tricka. Ale to takie początki, które - mamy nadzieję - przerodzą się w miłość do deskowania na dobre :)
Jeśli nigdy dotąd nie korzystaliście z trickboarda. Jeśli nigdy dotąd nie próbowaliście utrzymać równowagi na tricku próbując dotknąć rękoma deski przed lub za sobą utrzymując deskę na wałku bez dotykania podłoża. Jeśli nigdy aż do dziś nie czuliście kropelek potu spływających wam pod cyckami... To koniecznie kupcie sobie trickboard i spróbujcie utrzymać równowagę, powiedzmy na dobry początek - przez 5 minut :)
Mała podpowiedź dla początkujących: jak stoicie na tricku - nie patrzcie w dół!!! To pomaga! Serio :) Łatwiej załapać równowagę koncentrując się na czymś kompletnie innym niż samo bujanie się na desce.
My na przykład - ćwiczymy słówka z niemieckiego :) Mamy sobie fiszki z niemca i jedziemy z koksem ;) Stoi sobie człowiek na trickboardzie i próbuje uczyć się języka obcego. A mózg sam sobie radzi z wyrównaniem błędnika :) To taka wskazówka dla początkujących :)
Potem już nie będzie tak lekko, jeśli podniesiecie poziom trudności do przysiadów, chwytów, wskoków i innych ciekawszych pozycji i tricków na desce :) Mam nadzieję, że kiedyś osiągniemy wyższy poziom wtajemniczenia, ale na dzień dzisiejszy pozostaje nam masa potu i zakwasy :) Ale serialnie trick doskonale nadaje się się jako trening przednarciarski.
pasek-tts-01
Generalnie są różne rodzaje desek. My mamy taką dla nas najłatwiejszą, w kształcie ósemki, taliowaną pośrodku. Ale są też w innych kształtach, np. zwężane na obu końcach, czy też wygięte rockery. Może kiedyś wypróbujemy te ostatnie, ale najpierw musimy wejść na poziom zaawansowany ;)
Sam trick, to nic innego jak drewniana, wielowarstwowa deska. Nasza od spodu ma dodatkowo drewniane ograniczniki, żeby wałek miał się na czym stopować i nie wylatywał nam spod deski. Po stronie wierzchniej deska oprócz czadowej grafiki - pokryta jest papierem ściernym. Lub czymś w tym rodzaju ;) A wszystko po to, żeby stopy, czy buty nie ślizgały się podczas śmigania, tylko miały stabilne podparcie na desce.
Aha, jeszcze jedno: sama deska z wałkiem nie są duże, nie przekraczają wymiarów longboarda, więc spokojnie zmieszczą się w każdym mieszkaniu, czy pozwolą się zabrać do bagażnika na wakacje. To tyle szczegółów technicznych :)
Jeśli więc macie ochotę spróbować swoich sił na trickboardzie i kupić sobie lub sprezentować komuś deskę do ćwiczeń - to szukajcie ich np. w SKLEPIE Z DESKAMI :)
sklep-z-deskami
pasek-tts-01

Trickowa galeria zdjęć


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.