parallax background

10 powodów, żeby spędzić zimowy urlop w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

W Alpach jest wiele pięknych miejsc, ośrodków narciarskich przyjaznych rodzinom oraz świetne jedzenie – zwłaszcza w Alpach Austriackich. A co sprawia, że ​​Skicircus jest tak wyjątkowy?

1. Długa nazwa

Dla tych, którzy nie znają jeszcze Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę, jest długa nazwa. Jest tak długa, jak lista możliwości w regionie narciarskim. Obszar, który obejmuje dwa austriackie landy, łączy 270 km tras narciarskich, 70 nowoczesnych wyciągów oraz trzy regiony.

2. 3 regiony – 2 landy – 1 wspólny mianownik

Saalbach Hinterglemm to najbardziej ożywione miejsce w Skicircus. Dwa centra miast ze strefami dla pieszych zapraszają na spacer. Prawie każdy obiekt noclegowy znajduje się w pobliżu wyciągu narciarskiego lub wzdłuż stoku. Saalfelden Leogang zachwyca szeroką gamą zajęć sportowych. Dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach, ale chcą doświadczyć nordyckiego przeżycia, te przyjazne rodzinom miasta są idealne. Tuż za granicą Ziemi Salzburskiej w stronę Tyrolu Skicircus otwiera się na sportowe, przyjazne miasto Fieberbrunn. Bogata oferta czeka tu na wszystkich, od rodzin po freeriderów, którzy mogą robić pierwsze ślady w dziewiczym śniegu.

3. 408 km tras i 121 wyciągów

Z karnetem Ski ALPIN CARD – biletem łączonym z Schmittenhöhe w Zell am See i Kitzsteinhorn Kaprun – oprócz rozległego terenu narciarskiego Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, można podziwiać wspaniałe widoki na Zeller See i pooddychać alpejskim powietrzem na lodowcu. Samochód nie jest potrzebny, aby cieszyć się urokami Skicircus. Jadąc na nartach trasą Viehhofen (168, strefa I) dotrzesz do dolnej stacji zellamseeXpress, która zabierze Cię do Schmittenhöhe i z powrotem.

4. Przyjemne chwile w puchu

Kiedy doświadczasz jazdy na nartach w najbardziej nieskazitelnej formie, robisz pierwsze zakręty wcześnie rano, ślizgając się po dziewiczym śniegu, twoje hormony szczęścia osiągną szczyt. W Skicircus te chwile dzieli tylko przejażdżka gondolą. Freeriderzy, którzy chcą zapracować na swoje skręty, mogą wspiąć się do najfajniejszych miejsc na szczytach. Rozległe stoki z głębokim puchem przyciągają co roku również światową elitę na Freeride World Tour w Fieberbrunn.

Freeride, Copyright: saalbach.com, Moritz Ablinger

5. Raj dla dzieci

Któż nie lubi wspominać rodzinnych wakacji w górach i pierwszych udanych zakrętów na śniegu oraz szczęśliwych twarzy po pierwszym zjeździe ze szczytu góry do doliny? W Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn dzieci poprzez zabawę zapoznają się ze sztuką narciarstwa dzięki specjalnym szkołom narciarskim. Funslopy, trasy śnieżne i parki rodzinne zapewniają różnorodność na stokach. Atrakcyjne pakiety rodzinne dopełniają beztroski urlop w górach.

Familienfotos by Klaus Listl – Freezing Motions, Copyright: saalbach.com, Klaus Listl

6. Alpejski styl życia – najlepsza górska kuchnia

Co składa się na dobry dzień na stoku? Oprócz wspaniałych widoków, szybkiego wjazdu na szczyt i doskonałych tras zjazdowych. Przerwy! W Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nie idą na skróty również w temacie przerw. Niezależnie od tego, czy jest to rustykalna 300-letnia alpejska chata, tradycyjnie urządzony domek, czy ekskluzywna górska restauracja z najlepszą kuchnią. Mając do wyboru ponad 60 miejsc, w których można zatrzymać się na przekąskę w górach, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, a po obfitym obiedzie chciałbyś odpocząć w słońcu na leżaku, znajdziesz to, czego szukasz. Podobnie jak ambitni miłośnicy sportu, którzy chcą naładować akumulatory, aby większość dnia spędzić na stoku.

Wyjątkowe doświadczenie après-ski! Przytulne chaty i restauracje zachęcają do spędzenia udanego dnia na nartach w miłej atmosferze. Nowoczesna architektura połączona z tradycyjnym stylem górskim połączona z muzyką i najlepszymi przysmakami kulinarnymi oraz domową kuchnią. Na przepięknych, udekorowanych tarasach z cudownym widokiem można również delektować się ekskluzywnymi daniami i wysokiej jakości winami.

7. Spacer po zimowej krainie czarów

Na rakietach śnieżnych lub bez: zimowe wędrówki w Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn to niesamowicie relaksujące przeżycie. Na 140 km zimowych szlaków turystycznych można odkrywać zimowy krajobraz zarówno w górach, jak i w dolinie, jednocześnie korzystając ze wszystkiego, co oferuje otaczająca przyroda. Z dala od wyciągów znajdziesz spokój i ciszę. Jeśli chcesz dzień wolny od jazdy na nartach, nadal można spotkać się z rodziną i przyjaciółmi na lunch w górskiej chacie, do której można dojść słonecznym szlakiem turystycznym.

Schneeschuh und Winterwandern Copyright: saalbach.com, Matthias Kendler-makeArt

8. Sportowe wakacje – nordycka zima

Skicircus to zróżnicowany region sportów zimowych. Nordic Park nad jeziorem Ritzensee w Saalfelden Leogang to doskonała baza wypadowa dla wszystkich miłośników sportów nordyckich. Tutaj nawet najmłodsze dzieci uczą się podstaw narciarstwa biegowego w Fun & Snow Parku. Narciarze biegowi znajdą tu wszystko, czego dusza zapragnie. Na naturalnym lodowisku możesz zademonstrować swoje umiejętności jako księżniczka lub książę na łyżwach. Urlop na nartach biegowych w Fieberbrunn, znanym również jako „śnieżna dziura” Alp Kitzbühelerskich, zapewnia najwyższej klasy doświadczenie sportowe i przyrodnicze. Fieberbrunn zachwyca doskonale przygotowaną siecią tras biegowych z trasami o różnym stopniu trudności. Czy to klasyk, początkujący czy profesjonalista, każdy narciarz biegowy znajdzie tu coś dla siebie.

9. Największy tor narciarski w Alpach – The Challenge

„Ski your limit” to hasło opisujące jeden z najbardziej wymagających torów narciarskich tej zimy. Statystyki mówią same za siebie: 65 kilometrów zjazdów, 32 wyciągi, 12 400 metrów różnicy wzniesień. Tor narciarski w „Home of Lässig” może być pokonany przez sportowców w około 7 godzin (bez przerw). Wyzwanie przyjęte?

Z takimi odleglościami „The Challenge” plasuje się na szczycie listy renomowanych tras narciarskich w Alpach, a nawet wyprzedza „Sellarondę”, „White Ring” czy „King’s Tour”. Musisz poświęcić około 7 godzin na ukończenie tego wymagającego obwodu narciarskiego w Skicircus, który poprowadzi Cię przez jeden z najbardziej wszechstronnych i rozległych terenów narciarskich w Austrii. Głównym celem tego wyzwania są osiągi sportowe. Dłuższy przerwy w jednym z licznych na trasie schronisk górskich, podziwianie widoków lub relaks należy przełożyć na kolejny dzień na nartach. W tym maratonie narciarskim trzeba będzie skorzystać z 32 wyciągów między Saalbach Hinterglemm, Leogang i Fieberbrunn.

10. Liczne zajęcia poza stokiem

Zarówno amatorzy pieszych wędrówek, jak i romantycy znajdą piękne szlaki na rakiety śnieżne, położone w zimowej krainie czarów w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Przytulne przejażdżki saniami lub spacer przez alpejski most Golden Gate, spacer w koronach drzew sprawią, że zimowa przygoda poza stokiem stanie się baśniowym przeżyciem.

Wszystkim odważnym polecamy Flying Fox XXL – jedną z najszybszych i najdłuższych tyrolek na świecie – można tu osiągnąć do 130 km/h i oglądać Alpy z góry.

Na rodziny i fanów saneczek czeka tu pięć różnych tras o różnych atrybutach. Po udanym dniu spędzonym na nartach wybierz się na przejażdżkę kolejką górską Timok’s Alpine Coaster, która znajduje się przy średniej stacji Streuböden w Fieberbrunn (przejazd na ważny karnet narciarski).


Nowość zimowe na sezon 2021/22

Gwarancja śniegu oraz komfort dla wszystkich entuzjastów sportów zimowych, to przyświecało inwestycjom w miesiącach letnich, jakie poczynił Skicircus. Termin rozpoczęcia budowy 8-osobowego wyciągu krzesełkowego Limberg na Schattberg i połączenia z Viehhofen został przesunięty z powodu kryzysu związanego z Covid-19.

ALPIN CARD NAVIGATOR

Aplikacja nawigacyjna dla 3 regionów narciarskich premium

Od zimy 2021/22 3 regiony narciarskie premium:

  • Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn,
  • Schmittenhöhe w Zell am See i
  • Kitzsteinhorn Kaprun

poprowadzą Cię do wybranego celu przez wszystkie góry i zjazdy. Nawet jeśli po drodze zgubisz orientację, szukasz konkretnej chaty lub po prostu chcesz pojeździ  na niebieskiej trasie: ta apka to mapa. Zawsze z Tobą, zawsze pomocna, z wiadomościami głosowymi i wszystkimi funkcjami nawigacji drogowej.

Ty rządzisz 🙂

Po około roku intensywnego rozwoju, bezpłatna aplikacja ALPIN CARD NAVIGATOR jest dostępna na IOS i Android na sezon zimowy 2021/22. Oznacza to, że cała sieć tras z 3 regionów narciarskich: Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmittenhöhe w Zell am See i Kitzsteinhorn Kaprun będzie zawsze dostępna ze wszystkimi ważnymi informacjami: lokalizacją, prowadzeniem do celu, wyborem trasy, najważniejszymi atrakcjami. Innowacyjna aplikacja z trzema kategoriami: wyciągi, chaty i atrakcje oferuje szybki dostęp do żądanego tematu, prowadzi do bardziej szczegółowych opisów i umożliwia wprowadzanie pośrednich miejsc docelowych.

Mapa tras narciarskich

Dotrzyj bezpiecznie do celu

Załóżmy na przykład, że stoisz na stoku w Skicircus i chcesz przejechać przez Schmittenhöhe do Kitzsteinhorn. W takim przypadku aplikacja pokaże Ci drogę, w tym zjazdy, wyciągi i wszelkie połączenia autobusowe. Aplikacja sugeruje również różne poziomy trudności dla wybranej trasy – w każdym przypadku ze wskazaniem czasu. W ten sposób trasę można dobrać indywidualnie według własnych możliwości. Następnie naciśnij start i gotowe. Wskazówki są przekazywane za pomocą wiadomości głosowej przez słuchawki lub możesz zatrzymać się i sprawdzić sytuację na smartfonie.

Pobierz przed wyruszeniem w dół!

Dzięki ALPIN CARD NAVIGATOR 3 regiony narciarskie premium Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmittenhöhe w Zell am See i Kitzsteinhorn Kaprun opracowały jedną z najnowocześniejszych aplikacji na stoki, oferując gościom jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort. Bezpłatna aplikacja została zaprojektowana tak, aby była wyjątkowo przyjazna dla użytkownika i tej zimy z pewnością potwierdzi swoje hasło promocyjne: APPka to mapka!

Noszenie nart na ramionach – to już przeszłość!

Połączenie narciarskie z Bernkogel (trasa 146) do A1+A2 Schattberg X-press

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie chcą nosić ze sobą nart i desek snowboardowych przez dłuższy czas, ale wolą wybrać się na chłodny spacer bezpośrednio do stacji w dolinie. Połączenie narciarskie z Bernkogel (trasa 146) do A1+A2 Schattberg X-press zapewni większy komfort wszystkim miłośnikom sportów zimowych już tej nadchodzącej zimy. Dyrektor operacyjny Saalbach Lift Company, DI Walter Steiner, wyjaśnia: „Pomysł na to połączenie był w naszych głowach od jakiegoś czasu. Noszenie nart przez ramię na spacer z Bernkogel na Schattberg nie jest już aktualne. Trasa narciarska o szerokości około 6 do 10 metrów prowadzi przez przejście podziemne o długości 25 metrów i na łącznej długości 300 metrów od stoku 146, tuż nad dolną stacją kolejki G1 Bernkogellift, bezpośrednio na parking autostrady A1 +A2 Schattberg X-press. Prace budowlane przy tym projekcie, które obejmowały szeroko zakrojone prace związane ze stabilizacją stoków i budową przejścia podziemnego, rozpoczęły się już we wrześniu 2019 roku. Podczas budowy postawiono również lance do naśnieżania tej trasy narciarskiej.”

Zbiornik Rosswald (do ukończenia w 2021): pojemność 230 000 m³ dla gwarancji śniegu

W Hinterglemm latem 2020 r. dano zielone światło dla dwuletniego projektu budowlanego, który ma jeszcze bardziej poprawić niezawodność dla śniegu na stokach. Nowy zbiornik Rosswald o pojemności prawie 230 000 m³ znajduje się bezpośrednio na wysokogórskiej trasie biegowej oraz na ścieżce między schroniskiem Rosswald a Wieseralm. Sepp Schwabl, kierownik techniczny wyciagów Hinterglemm, informuje: „Zbiornik, który jest obecnie w budowie, będzie zasilał teren narciarski między Rosswald a Reiterkogel od zimy 2021 roku. Budowa przepompowni i niezbędne prace ziemne zostały już przeprowadzone tego lata. Po szeroko zakrojonych pracach zbiornik ten stanie się popularnym celem wycieczek w okresie letnim, gdyż doskonale komponuje się z malowniczym otoczeniem Rosswaldu. Ze względu na łatwy dostęp, zbiornik jest idealnie usytuowany do użytkowania w miesiącach letnich. Trasa wysokogórska między schroniskiem Reiteralm a schroniskiem Rosswald zostanie otwarta tej zimy , pomimo prac budowlanych, z małą objazdem.


Razem bezpiecznie przetrwać zimę

W ciągu ostatnich miesięcy nastąpiły znaczące zmiany – COVID-19 wpłynął na nasz styl życia na całym świecie. Bezpieczeństwo i zdrowie każdej osoby są bardziej niż kiedykolwiek na pierwszym planie. W oparciu o przepisy austriackiego rządu federalnego ustanawiamy szereg środków mających na celu ochronę wszystkich gości i pracowników.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i dodatkowymi środkami bezpieczeństwa, wierzymy, że możesz odpocząć i cieszyć się zimowymi dniami, ze 121 wyciągami i 408 kilometrami tras narciarskich. Ponadto 23 wyciągi zapewniają płynne dostanie się z doliny do regionu narciarskiego.

Wiadomości dot. aktualnych zasad dot. COVID-19 można znaleźć TUTAJ.

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn Copyright: saalbach.com, Sebastian Marko

3 Comments

  1. gdanskhostel pisze:

    Wystarczająco dużo powodów, by tam się udać, dzięki!

  2. I już mam plan na kolejny urlop. Pozdrawiam!

  3. imomo.pl pisze:

    Zaciekawiło mnie to miejsce. Już wiem co będę robić podczas następnej zimy i wolnego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.