Kitz pechowe dla Hansa…

Właśnie się dowiedziałam o tragicznym treningu dla Hansa Gruggera, jaki odbył się dziś w Kitzbuehel. Jestem w szoku, Austriak cały czas nie odzyskał przytomności 🙁 Treningi rzadko są pokazywane w Eurosporcie, a tym bardziej teraz, kiedy trwa Australian Open, stąd dopiero teraz przeczytałam o tym wydarzeniu.

W przypadku tego sportowca można mówić o dużym pechu, biorąc pod uwagę ilość kontuzji, z jakim musiał się cały czas zmagać. A teraz to, taki wypadek i to jeszcze przed Mistrzostwami Świata w GaPa.

fot. Eurosport.pl

Wypadek miał miejsce na trasie w Kitz, na odcinku zwanym “pułapka na myszy”, gdzie Grugger stracił kontrolę nad nartami w czasie skoku i nie mógł już dobrze wylądować. Upadł na trasę, po której zsuwał się w dół ok 30 metrów, zatrzymując się na siatkach zabezpieczających trasę.

“Pułapka na myszy jest bardzo niebezpiecznym skokiem. Jeżeli w tym miejscu odpowiednio nie zaatakujesz, twoja jazda zamienia się w lot” – przyznał Didier Cuche, który na czwartkowym treningu uzyskał najlepszy czas.

Naprawdę nie wiem co pisać w takich przypadkach… Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za Hansa, razem z Austrią i w szczególności Jego rodzinnym Bad Hofgastein.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.