Czy w końcu powstanie kryty stok narciarski w o Polsce???

Były już różne podejścia, pomysły i lokalizacje… Okolice Łodzi, Karpacz i Gdynia… Nic z tego nie wyszło… Czy naprawdę nie opłacało się to nikomu? Czy po prostu nikt nie miał odwagi i wizji takiego miejsca???

druskiennikiHala w Druskiennikach – czy w Muszynie powstanie podobna?

Może w końcu się uda! Muszyna postanowiła podjąć rękawicę i u podnóża Jaworzyny Krynickiej postawić 600-metrowy stok! WOW! Spore wyzwanie!!! Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, z udziałem funduszy unijnych. Zainteresowani udziałem w projekcie są ponoć Holendrzy, Rosjanie i Słowacy. Koszt szacowany jest na 130- 160 mln złotych. Plany są ambitne – kryty stok narciarski na powstać do 2017 roku. Hala będzie zawierać 2 trasy narciarskie, trasę snowboardową oraz trasę dla początkujących. Całość inwestycji to oczywiście nie sam stok – w planach jest również hotel, obiekty gastronomiczne i handlowe. Pociągnie to za sobą ogromy potencjał dla szukających zatrudnienia – sama hala to 15o, a usługi dodatkowe – ponad 600 nowych miejsc pracy.

W całej Europie takie hale to standard, w samych Niemczech jest ich ponad 30! Nawet Litwa może poszczycić się krytym stokiem, który okazał się hitem i już po kilku pierwszych latach funkcjonowania zaczął przynosić zyski!

Muszyńska hala ma powstać w rejonie Złockie-Jastrzębik, u podnóża Jaworzyny Krynickiej. Plan zakłada połączenie krytego stoku koleją gondolową i trasą narciarską z kompleksem narciarskim na Jaworzynie Krynickiej. Obok krytego stoku mają powstać hotel z kompleksem usługowo-gastronomicznym na 250-300 miejsc, park rozrywki i zimowy stok zewnętrzny.

No to 3mamy kciuki i już ostrzymy krawędzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.