parallax background

Tag des Sports 2019

 

Od 2016 roku w Austrii obchodzony jest hucznie Dzień Sportu, czyli Tag des Sports. Odbywa się wielka, plenerowa impreza, podczas której można spróbować na własnej skórze wielu dyscyplin sportowych i spotkać gwiazdy austriackiego sportu.

W 2018 i 2019 r. udało się nam wpaść do Wiednia na owe kapitalne wydarzenie. Było zacnie i zaskakująco za każdym razem. 2018 stał pod znakiem chłodu i stania w kolejce po autografy… Ale w 2019 wiedeńska końcówka lata pozytywnie zaskoczyła nas pełnym słońcem i temperaturą ponad 20 st. C! W dodatku o autografy w tym roku było jakby łatwiej i można było dorwać gwiazdy z zaskoczenia 😉

O ile w 2018 starałyśmy się zebrać autografy na T-shircie założonym na własne cielsko, o tyle w 2019 – postawiłyśmy na nakrycia głowy. I jak na fanki sportów zimowych przystało – postawiłyśmy w tym wypadku na snapbacka i kask narciarski 🙂  Czapka z daszkiem i kask są więc pokryte autografami takich gwiazd nart i snowboardu jak: Eva Maria Brem, Christian Hirschbuehl, Kathi Truppe, Roland Leitinger, Franziska Gritsch, Katharina Liensberger, Michi Matt, Marco Schwarz, Stefan Kraft i Hanno Douschan!!!


Organizatorzy co roku prześcigają samych siebie w organizacji konkursu i fundowaniu nagród 🙂 W 2018 główną nagrodą w konkursie dla widzów Dnia Sportu był samochód osobowy. W tym roku – postawiono większy nacisk na nagrody związane ze sportem – i słusznie! Główną nagrodą był m.in. wyjazd w wersji VIP na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 dla 2 osób!!! Niestety nie udało się nam nic wygrać – ale za to pozostają nam autografy na pamiątkę 🙂

Szkoda, że u nas brakuje tego typu szerokiej inicjatywy sportowej. Serio – masa ludzi z całej Austrii zjeżdża się na 1 dzień do Wiednia, żeby poznać gwiazdy i żeby dzieciaki mogły zobaczyć „z czym to się je” 🙂 Całymi rodzinami spędzają sobotę przy stadionie i w formule pikniku spędzają czas na sportowo 🙂 Fajnie, fajnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.