parallax background

Sölden – nowości i inne takie na 2017

870 km, sady jabłkowe i paniczne poszukiwanie miejsca parkingowego.
A wszystko po to, by dowiedzieć się co na nadchodzący sezon szykuje nam Ötztal.

Nie ma to jak wyprawa do stolycy :) Na autostradzie piździło jak diabli, a znalezienie wolnego parkingu w centrum miasta graniczyło z cudem! Ale warto było!
Austria.info zaprosiła nas na pierwszą w tym sezonie konferencję, zapowiadającą nowości i ciekawostki Doliny Ötztal. Wydawać by się mogło, że tak modny ośrodek nie potrzebuje już rozgłosu i reklamy. Ale jak widać - świadomi ludzkiego pędu do nowinek, szybko zmieniającej się rzeczywistości i krótkiego życia newsów - przedstawiciele Ötztal Tourismus zawitali w Warszawie, by podzielić się z branżystami tym, co przyniesie sezon zimowy 2016/17.

Z pompą i full luxusemNie można do Sölden pojechać tylko na narty. Bo na narty można pojechać w każde góry ze śniegiem. Do Sölden jeździ się dla dodatkowych atrakcji. Co byście powiedzieli na takie bajery jak:

Pucharu Świata FIS w Sölden

Jazda na nartach to jedno, a podziwianie światowej czołówki narciarzy, wśród międzynarodowej śmietanki towarzyskiej, popijając szampana - to zupełnie inna bajka :) Jak co roku, Soelden gości Puchar Świata FIS (w narciarstwie alpejskim) na rozpoczęcie sezonu. Otwarcie "białego cyrku" to flagowy produkt Sölden. Nic tylko pakować się i jechać do Sölden.

Electric Mountain Festival

Bo nie ma to jak porządna biba po nartach! Przez cała zimę (od grudnia do kwietnia), odbywać się będą imprezy muzyczne. DJ'e rozgrzewać będą narciarzy i snowboardzistów podczas wtorkowych imprez z muzyką elektroniczną. A na zakończenie sezonu, w dniach 6-7 kwietnia 2017 - planowany jest wielki finał festiwalu Electric Mountain. Mamy nadzieję, że uda się nam dotrzeć w tym roku na imprezę i będziemy mogły relacjonować Wam na żywo co i jak, i czy warto :)

Giggijochbahn - nowa kolejka linowa o rekordowej przepustowości!

Soelden to prekursor rozwiązań technicznych pod kątem kolejek linowych w Alpach. Giggijochbahn powstała w 1977 roku. Przechodziła już dwa wcielenia, a w tym sezonie rusza jej trzecie życie! Ta 10-osobowa, jednolinowa kolejka o rekordowej – na skalę światową – zdolności przewozowej 4500 osób na godzinę! A żeby nikt z pasażerów nie nudził się podczas 9-minutowej jazdy na górę, każdy wagonik wyposażony jest w darmowe WiFi :) Ale oczywiście same wagoniki to nie wszystko. Cała architektura stacji dolnej i górnej zapiera dech! To połączenie stalowej, opatulonej folią konstrukcji, z windą i ruchomymi schodami - a wszystko to po to, by Turysta nie tylko zyskał środek transportu, ale żeby zapamiętał Dolinę Oetztal jako nowoczesną i pełną luksusu.


Dane techniczne Giggijochbahn

Producent: Doppelmayr
System: 10-osobowa kolejka kabinowa
Poziom dolnej stacji - 1362 m
Poziom górnej stacji - 2283 m
Długość trasy - 2650 m
Różnica poziomów - 920 m
Prędkość jazdy - 6,5 m/s (zmienna)
Zdolność przewozowa na godzinę - 4500 osób
Czas przejazdu - 8,87 min
Liczba kabin - 134
Liczba podpór - 26
Długość liny - 5371 m
Rok produkcji - 2016

Więcej informacji o nowej kolejce znajdziecie na stronie internetowej.

Hannibal

...czyli niesamowite połączenie teatru, pasji, muzyki i pirotechniki na śniegu. A tak konkretnie - o co chodzi? Co 2 lata na położonej na wysokości 3000 m naturalnej scenie, lodowcu Rettenbachferner, odbywa się wieczorne przedstawienie, z niemal 500 uczestnikami. To multiinscenizacja historii kartagińskiego wodza Hannibala, który w 216 r. p.n.e., z armią 60 000 żołnierzy, tysiącami koni i 37 słoniami przekroczył główny łańcuch alpejski w zaledwie dziesięć dni! W przedstawienie zaangażowane są m.in. śmigłowiec, piloci akrobatyczni z formacji Flying Bulls, skutery śnieżne, instruktorzy narciarstwa, ratraki, tancerze i paralotniarze, a także fantastyczni skoczkowie z zespołu Red Bull Skydiving.

HANNIBAL zobaczyć będzie można na zakończenie sezonu narciarskiego (21 kwietnia 2017 r., o 19:30). Bilety nie są tanie, ale na bank warto się wybrać wiosną specjalnie na to wydarzenie! Zerknijcie na ceny TUTAJ.

... to oczywiście tylko część atrakcji przewidzianych na sezon zimowy. Resztę znajdziecie na stronce SÖLDEN. Zabrakło już czasu, żeby napisać o najwyżej położonym otwarciu sezonu w Alpach (17-26 listopada 2016, Obergurgl-Hochgurgl), Powder Snow Week (14-21 stycznia 2017, Obergurgl-Hochgurgl), czy Adrenaline Cup Sölden (10 dyscyplin zimowych, ważnych ze skipassem).
Jedno jest pewne - ceny nie należą do najniższych, ale zawierają wiele cennych dodatków, z których warto skorzystać podczas pobytu w Tyrolu :)
Kojarzycie też zapewne temat kręcenia filmu SPECTRE? O niejakim Jamesie Bondzie? ;) No to zdradzimy Wam w tajemnicy, że Sölden ostro szykuje się do promocji ośrodka narciarskiego, z wykorzystaniem 007 :) Będą różne bajery i w ogóle, ale to jeszcze nie w tym roku, niestety... W każdym razie dzięki filmowaniu przygód Agenta Jej Królewskiej Mości właśnie w Dolinie Oetztal - miejsce to zyskało dodatkową sławę i ostatni sezon zimowy okazał się rekordowy w temacie liczby turystów :)
Wielką niewiadomą jest również planowane połączenie dolin Pitztal i Ötztal - mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat uda się zrealizować ten olbrzymi projekt, bo Tyrol dzięki temu jedynie zyska na popularności :)
Aha - a tu kilka fotek z konferencji prasowej, zorganizowanej przez Austria.info w Warszawie, podczas której miałyśmy okazję poznać przedstawicieli ÖTZTAL TOURISMUS: Carmen Fender (dział marketingu Ötztal Tourismus) oraz Jakoba Christiana Falkner (przedstawiciela kolejek Bergbahnen Sölden).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.