Ski amadé – dane i fakty 2019

 

Ski amadé to austriacki superregion narciarski, składający się z 5 regionów i 25 ośrodków narciarskich. Ski amadé do połączone na wspólnym karnecie narciarskim regiony:

SALZBURGER SPORTWELTFlachau, Wagrain, St. Johann/Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos, Goldegg
SCHLADMING-DACHSTEINSchladming (Planai), Rohrmoos (Hochwurzen), Pichl (Reiteralm), Ramsau am Dachstein, Haus im Ennstal (Hauser Kaibling), Forstau (Fageralm), Gröbming (Stoderzinken), Pruggern (Galsterbergalm)
GASTEINBad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein, Sportgastein
HOCHKÖNIGMaria Alm, Dienten, Mühlbach
GROSSARLTALGrossarl, Hüttschlag

W sumie Ski amadé obsługuje aż 270 wyciągów i kolejek linowych, w tym 90 wyciągów krzesełkowych, 47 kolejek kabinowych (gondolek), 81 orczyków i 52 wyciągi dla początkujących. Daje to przepustowość 370 000 osób/ 1 h.

Całe Ski amadé to 760 km nartostrad na 356 tras narciarskich. Najwięcej jest tras czerwonych, czyli średnio trudnych: 390 km (181 tras), Tras niebieskich (łatwych) jest 275 km na 145 trasach. Trudnych tras czarnych jest tu 95 km, na 30 trasach.

Z nowości technologicznych Ski amadé można pochwalić funkcję FRIEND-TRACKER w aplikacji mobilnej Ski Amade Guide. Pozwala to znaleźć znajomych w pobliżu, na terenie tego samego ośrodka narciarskiego.
Do pobrania za free jest też appka na iOs i Android – pozwalająca na fotorealistyczną prezentację regionu i ośrodków zimowych, czy wyznaczenia tras, itp., itd.
Oczywiście niemal wszędzie dostępne są hotspoty z bezpłatnym WiFi.

Ski amadé = gwarancja śniegu

  • 90% powierzchni tras narciarskich, czyli ok. 684 km stoków w Ski amadé znajduje się w zasięgu systemów sztucznego naśnieżania
  • Ponad 4000 urządzeń produkuje ok. 15 mln m³ sztucznego śniegu
  • Śnieg wytwarzany jest wyłącznie z czystej wody i powietrza, zgodnie z austriackim „Prawem czystości”
  • Sezon zimowy 2018/19: w minionym sezonie w Ski amadé, w okresie od początku grudnia do końca kwietnia, można było zjechać do doliny średnio przez 126 dni
  • Koszt 1 m³ sztucznego śniegu: ok. 3,25 euro
  • Udział kosztów naśnieżania w łącznych kosztach: ok. 25%
  • Przeciętny dochód uzyskany przez jeden dzień ruchu narciarskiego: ok. 33,09 euro
  • Średnio ok. 8,25 euro dziennie z jednego karnetu przeznacza się na sztuczne naśnieżanie
  • 170 pracowników i 160 maszyn dba o trasy narciarskie!

źródło: Ski amadé

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.