parallax background

Nowa era na Maiskogel w Kaprun

 

Otwarcie kolejki MK Maiskogelbahn i Kaprun Center zaplanowano na grudzień 2018 roku.

W kwietniu rozpoczęła się budowa kolejki linowej łączącej tereny narciarskie Maiskogel i Kitzsteinhorn. Już w grudniu 2018 roku, wraz z otwarciem MK Maiskogelbahn i  multifunkcyjnego Kaprun Center zostanie zrealizowany pierwszy etap pokoleniowego projektu Kaprun. Rok później zostanie ukończona pierwsza na Ziemi Salzburskiej kolejka trzylinowa – 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection. Od sezonu zimowego 2019/20 będzie można dojechać z centrum Kaprun (768 m n.p.m.) przez Maiskogel do górnej stacji na Kitzsteinhornie (TOP OF SALZBURG, 3029 m n.p.m.), korzystając z liczącej w sumie 12 km linii złożonej z sześciu kolejek linowych.

W nadchodzącym sezonie zimowym 2018/19 dzięki MK Maiskogelbahn – nowej dziesięcioosobowej jednolinowej kolejce o ruchu okrężnym – transport na Maiskogel osiągnie nowy, wyższy poziom. Przejazd MK Maiskogelbahn  będzie trwał tylko 12 minut, kolejka będzie w stanie przewieźć do 2800 osób na godzinę i przyniesie szereg dodatkowych korzyści.

Zalety MK Maiskogelbahn

  • Nowa stacja środkowa

Nowa środkowa stacja Stanger (1137 m n.p.m.)  zoptymalizuje możliwości dotarcia do rozległych i płaskich tras dla rodzin, początkujących narciarzy i szkół narciarskich.

  • Dłuższy sezon zimowy

Położenie drugiej sekcji kolejki (1137 – 1570 m n.p.m.) gwarantuje, że od tej pory będzie można wcześniej zaczynać i później kończyć sezon zimowy – dzięki możliwości zjazdu do doliny ze środkowej stacji Stanger. Istniejące wyciągi, Maisilift i Almbahn – w górnej części terenu narciarskiego – pozostaną niezmienione.

  • Więcej możliwości latem

Od lata 2019 po raz pierwszy będzie można dojechać kolejką linową na Maiskogel prosto z centrum Kaprun. W ten sposób zarówno turyści, jak i mieszkańcy regionu będą mogli w optymalny sposób korzystać z pieszych i rowerowych szlaków w okolicach Kaprun.

Kaprun Center: nowa, multifunkcyjna dolna stacja

W grudniu 2018 roku nastąpi również otwarcie nowego Kaprun Center. Położony w samym centrum miejscowości budynek będzie obejmował nie tylko dolną stację nowej MK Maiskogelbahn, od grudnia 2019 roku będzie z niego wyjeżdżała także kolejka K-onnection na Kitzsteinhorn. Wielofunkcyjne centrum pod jednym dachem będzie mieścił kasy, nowoczesny sklep sportowy i wypożyczalnię Intersport Bründl Maiskogel oraz dużą przechowalnię sprzętu narciarskiego. W tej ostatniej użytkownicy zdeponują nawet 2000 kompletów nart i butów, aby następnie wygodnie udać się do swojego hotelu na piechotę lub autobusem.

Od grudnia 2019: ski in ski out i rewelacyjne połączenie kolejek dzięki 3K K-onnection

W następnym roku, od grudnia 2019, nowa kolejka 3K K-onnection zapewni połączenie ze szczytem Kitzsteinhorn. Dzięki niej będzie można dojechać z centrum Kaprun (768 m n.p.m.) przez Maiskogel prosto do TOP OF SALZBURG na Kitzsteinhornie (3029 m n.p.m.). Niezwykle malownicza trasa stanowi najdłuższy ciągły odcinek kolejki linowej (12 km) i jednocześnie pokonuje największą różnicę poziomów w Alpach Wschodnich. W ten sposób Kitzsteinhorn będzie mógł wreszcie zaoferować narciarzom opcję „ski in ski out”, awansując tym samym do pierwszej ligi alpejskich ośrodków narciarskich. Powstanie rewelacyjne połączenie dającego stuprocentową gwarancję śniegu terenu lodowca z bazą turystyczną w miejscowości. Otwarcie MK Maiskogelbahn będzie pierwszym krokiem milowym ku realizacji tego pokoleniowego projektu. Połączenie Kaprun z Kitzsteinhornem w 2019 roku zapoczątkuje nową erę w dziejach operatora Gletscherbahnen Kaprun AG, miejscowości Kaprun i regionu Zell am See-Kaprun oraz okolicznych gmin.

źródło: austria.info


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.