parallax background

Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim Saalbach 2025

19 lutego 2023 r. zakończyły się Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Courchevel Méribel we Francji.

To jednocześnie sygnał do rozpoczęcia 48. Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim Saalbach 2025 w Austrii.

34 lata po niezapomnianych, słonecznych Mistrzostwach Świata w 1991 roku, w znanym na całym świecie ośrodku narciarskim Salzburg od 4 do 16 lutego 2025 roku ma powstać kolejna nastrojowa zimowa bajka. Symboliczne przekazanie flagi FIS na Mistrzostwa Świata 2025 było ukoronowaniem delegacji Saalbach podczas międzynarodowych mistrzostw FIS o tytuł w Courchevel Méribel.

„W ciągu ostatnich kilku dni mogliśmy doświadczyć wspaniałego sportu w doskonałych warunkach i zdobyć siedem medali dla Austrii tutaj we Francji. Iskra została rozpalona, ​​a oczekiwanie na następne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie w Saalbach jest ogromne. Zrobimy co w naszej mocy i dołożymy wszelkich starań, aby te Mistrzostwa Świata stały się prawdziwym świętem narciarstwa alpejskiego, które powinno na dłuższą metę zainspirować młodych ludzi do tego wspaniałego sportu” – powiedziała Roswitha Stadlober, prezes Austriackiego Związku Narciarskiego, która wraz z burmistrzem odebrała flagę FIS we Francji Alois Hasenauer, Peter Mitterer (Koleje Górskie Hinterglemm) i Bartl Gensbichler (Klub Narciarski).

Do startu MŚ FIS Saalbach 2025 pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


Aby za dwa lata móc zaprezentować się jako idealny gospodarz, przygotowania w jednym z największych i najbardziej innowacyjnych ośrodków turystycznych w Alpach idą już pełną parą. W dalszym ciągu nacisk kładziony jest na koncepcję „jednej góry – wszystkich zawodów”. Tym samym wszystkie wyścigi odbędą się na Zwölferkogel w Hinterglemm, która łączy wszystkie stoki Mistrzostw Świata z tylko jedną strefą mety dla wszystkich dyscyplin. Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim 2025 mają być nie tylko mistrzostwami świata na krótkich dystansach dla gwiazd narciarstwa i fanów z całego świata, ale także  mają na celu wyznaczenie nowych standardów w organizacji ważnych wydarzeń sportowych pod względem przyszłościowej infrastruktury i zrównoważonego rozwoju.
Finał Pucharu Świata ma być doskonałą rozgrzewką przed Mistrzostwami Świata.

W marcu 2024 roku w Saalbach odbędzie się finał Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Wyczekiwany z niecierpliwością finał sezonu jest jednocześnie próbą przed Mistrzostwami Świata FIS w narciarstwie alpejskim Saalbach 2025.


Zanim Mistrzostwa Świata przybędą do Saalbach w lutym 2025 r., Saalbach nie może się doczekać powitania najlepszych zawodników narciarskich na świecie na finałach Pucharu Świata sezonu 2023/24. To wtedy zapadną ostatnie sportowe decyzje zarówno w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet i mężczyzn, jak i w klasyfikacji poszczególnych dyscyplin. Tradycyjnie do rywalizacji w finale sezonu kwalifikuje się tylko 25 najlepszych zawodników w poszczególnych rankingach dyscyplin oraz wszyscy narciarze, którzy w klasyfikacji generalnej uzyskali powyżej 500 punktów. Ponadto aktualni mistrzowie świata juniorów będą mogli zaprezentować się na dużej scenie narciarskiej podczas finału.


Daje to sportowcom możliwość lepszego poznania tras Pucharu Świata na Zwölferkogel i po raz pierwszy jazdy na nich w tempie wyścigowym. Finał Pucharu Świata powinien również zapewnić zespołowi organizacyjnemu Pucharu Świata ważne informacje na temat infrastruktury, koncepcji mobilności i logistyki sportowej, ponieważ medale Pucharu Świata zostaną ponownie przyznane w dolinie Glemmtal zaledwie jedenaście miesięcy później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.