parallax background

Klammer – der Film

 

Na jesień 2021 zaplanowano premierę filmu poświęconego samemu Cesarzowi – Franzowi Klammerowi.

Film skupi się na wydarzeniach prowadzących do legendarnego zwycięstwa Austriackiego narciarza - w zjeździe 5 lutego 1976 r. na Patscherkofel podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku, przed 60-tysięczną publicznością.

W wywiadach przeprowadzonych lata później Franz Klammer powiedział: Zanim stanąłem w bramce startowej, wiedziałem, że wygram, jednak podczas zjazdu, na dwóch pierwszych pomiarach czasu, był za szwajcarskim zwycięzcą olimpijskim z 1972 r. Bernhardem Russim. Wygraną zawdzięcza w dużej mierze swojej silnej woli, determinacji i wielotysięcznemu tłumowi, jaki dopingował wzdłuż trasy.

Premiera filmu została ogłoszona tuż przed weekendem na Hahnenkamm 2021 i tego samego dnia, w którym ogłoszono kolejny film poświęcony norweskiemu alpejczykowi - Akselowi Lund Svindalowi.

Franza Klammera można uznać za największego narciarza zjazdowego wszechczasów, który wygrał 25 zjazdów. Jest to cały czas rekord nie pobity. Pierwsze swoje zwycięstwo miał w wieku 19 lat w 1973 roku, poza tym cztery zwycięstwa na Hahnenkamm w Kitzbuhel. Ostatnia wygrana, 11 lat później w 1984 roku, w wieku 30 lat.


 
 
Źródło: Salzburger Nachrichten

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.