parallax background

Strudel z jabłkami – który lepszy?

Jesień w pełni. Październik daje się we znaki - jest mgliście i deszczowo, a złota polska jesień już nas chyba opuściła... Zostały po niej tylko kasztany na reumatyzm i jabłka na wszelkie możliwe przetwory ;)

A skoro jabłka mamy już na tapecie, to może jakieś małe zawody w pieczeniu strudla? Szarlotki i "zalewajki" mamy już za sobą, więc postanowiłyśmy urządzić międzynarodowe zawody w smakowaniu strudla :) Do rywalizacji przystąpiły - oczywiście - dwie narciarskie nacje, które twierdzą, że mają najlepszy na świecie przepis na strudla z jabłkami, czyli Austria i Włochy :)

Jako, że to Kasia jest Mistrzem Kuchni, to Jej właśnie przypadł zaszczyt wyszukania i wyboru przepisu. Trochę to trwało - poszukiwania w czasopismach, na stronach internetowych Austria.info oraz Południowego Tyrolu, na youtube.com i innych takich... Podejść było kilka, ale finalnie wybrane zostały przepisy tradycyjne, które stanęły w szranki :)

Na pierwszy ogień poszedł Południowy Tyrol i przepis z Whiteplate.com, który zaczerpnięty został z gospodarstwa agroturystycznego w Castelrotto:) Zobaczcie sami efekty :)

Drugi strudel wg austriackiego przepisu z tasteoftravel.at starał się bronić przed atakiem ze strony włoskiej :) Sami oceńcie efekty :)
Ciężko oceniać ciasta. Zwłaszcza, gdy ktoś jest łakomczuchem, jak my ;) Lekko nie było i dlatego dopiero teraz, zupełnie na zimno i bez podtekstów możemy opublikować wyniki :)


No więc mamy remis :)

Kasia wybrała wersję austriacką, ja - włoską :) Dlaczego?

Kasia: wersja austriacka jest mniej słodka, bardziej delikatna. Ciasto jest cieniutkie niczym pergamin i kruchutkie. Ale przede wszystkim to, że strudel austriacki jest mniej słodki, daje mu zdecydowana przewagę :)


Asia: Dla mnie wersja południowotyrolska - kruchutkie ciasto idealnie pasuje do słodkich, miękkich pieczonych jabłek :) Cudowne połączenie muskające podniebienie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.