Paralaksa tła

SKI przez ostatnie 7 dni

Niby już po sezonie narciarskim. W każdym razie dla większości z nas… Ale są takie miejscówki, takie destynacje, w których warunki śniegowe są teraz optymalne. Gdzie? Zobaczcie czym interesowali się w ostatnim tygodniu ludzie, którzy zamiast serca mają narty!

 

Na południu Polski zima pełną gębą, w Alpach też masa śniegu i sporo zagrożeń lawinowych… Ale jest takie miejsce w Europie, które właśnie teraz idealnie nadaje się na nartowanie, zwłaszcza na skitouring: NORWEGIA. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że właśnie maj jest idealny na narciarski wypad, niekoniecznie dla “narciarzy kolejkowych”. Więc jeśli lubicie bliskość przyrody, siódme poty podczas wchodzenia na nartach pod górkę, żeby pobyć chwilę w miejscu, gdzie nie dociera większość miłośników sztachet i parapetów – to koniecznie sprawdźcie -> kierunek północ. Skąd to wiemy? Z rozmów z trenerami, pasjonatami skitourów i oczywiście od Wujka Google 🙂 Sprawdziłyśmy światowe wyszukiwanie hasła “SKI” w ostatnich 7 dniach i zobaczcie co nam wyszło:

 

 

 

Na pierwszym miejscy Norwegia, a potem kolejno Szwajcaria (z wiadomych powodów), Australia i Nowa Zelandia (nasze marzenie w temacie nartowania), a pierwszą piątkę zamyka Francja (która w ostatnim czasie mocno promuje się pod kątem wiosennych wypadów narciarskich).

Podobne tematy i podobne zapytania też pokazują ciekawe wyniki. Prowadzi SAFARI (mamy nadzieję, że chodzi o ski safari!) i ewidentnie jakiś narciarski wyczyn wiceprezydenta Norwegii – o którym nie mamy bladego pojęcia 😉

 

 

 

 

 

 

Ale wracając do tematu NORWEGII – sprawdźcie sami, jak wygląda przykładowy skitourowy dzień na północy Europy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *