parallax background

Gadżety wyjazdowe

Na nartach wiadomo, przydaje się wiele rzeczy. Ale jak to podczas wyjazdów bywa, lubimy sobie od czasu do czasu przywieźć pamiątki :) Sęk w tym, że nie znosimy zbieraczy kurzu!

Z naszego pierwszego zagramanicznego wypadu przywiozłyśmy dwie pamiątki: jedną użyteczną, jedną do zbierania kurzu. Ale podczas kolejnych wyjazdów było już inaczej :) Rok 2009 należał do Ski Amade, a konkretnie do Dorfgastein :) Śniegu była cała masa! Skorzystałyśmy wówczas z pakietu Ladies Week… Ale odbiegam od tematu… Krowi dzwonek i magnes na lodówkę - to gadżety, które jako pierwsze przywiozłyśmy do Polski z naszego pierwszego wyjazdu do Austrii. Magnes – nieco folklorystyczny z wyglądu, ale na lodówce się sprawdził (dopóki nie została zabudowana). Gorzej z dzwonkiem – jest piękny, ale nikt go nie chce nosić na szyi! No to stoi przed TV :)
Gadżety z podróży – to jedno. Gadżety tworzone sprzedażowo i promocyjnie przez ośrodki turystyczne i obiekty – to zupełnie inna bajka.

W obiektach noclegowych i sklepikach z pamiątkami zazwyczaj kupimy inne rzeczy, niż te promocyjne, oferowane przez ośrodki. W hotelach i pensjonatach fajnym gadżetem są lokalne wyroby gastronomiczne (miody, dżemy), które można zabrać ze sobą do domu i poczęstować nimi rodzinę i znajomych. To chyba najfajniejsze rzeczy, obecnie tak bardzo modne. Nie brakuje oczywiście podstawowych akcesoriów typu pocztówki, albumy, przypinki, magnesy na lodówkę, plecaki, torby ekologiczne, itp.

Mega fajne pomysły, a przede wszystkim użyteczne, mają często ośrodki promocyjne. W ostatnim czasie załapałyśmy się na kilka rewelacyjnych gadżetów: solniczki, pomadkę ochronną, ściereczkę do okularów, pendrive - karta, oraz długopis z pendrivem.

Co przemawia do nas w tych akurat rzeczach? Ultranowoczesny design dwóch solniczek od Ski Amade urzeka prostotą! Cylindryczne pojemniki w bocznej ściance mają otworki, z który sypie sól (lub sól z przyprawami). Umieszczone pod kątem, w prostej, okrągłej, drewnianej, obrandowanej podstawce stanowią kapitalną pamiątkę!
Z kolei miniaturowa solniczka z BAD ISCHLER doskonale nadaje się na wyjazdy - górne zamknięcie ma pokrętło, dzięki czemu można regulować sobie poziom solenia.
Obie solniczki zawierają oczywiście sól z austriackich kopalni soli - dzięki czemu stanowią świetny przykład reklamy lokalnych produktów! Jak widać w górach biały jest nie tylko śnieg ;)


Pomadka ochronna to genialny myk! Każdy jej potrzebuje, zwłaszcza zimą, na nartach. Nie trzeba brać na stok kremów do twarzy, wystarczy posmarować całą gębę pomadką w sztyfcie i gotowe! Przyda się też do posmarowania wysuszonych łapek :) Poza tym – zajmuje miejsca tyle, co nic! Mieści się w każdej kieszeni, że o plecaku nie wspomnę :)
Ściereczka do okularów sprawdza się nie tylko w przypadku binokli. Gogle narciarskie, smartfon, obiektyw aparatu – tu ściereczka sprawdza się jak nic innego! Wystarczy druknąć na niej grafikę reklamową i viola! :) Gadżet gotowy!
Pendrive przydaje się zawsze - zwłaszcza w czasie wyjazdów na narty. Cykamy sporo fotek, więc zgrywamy je sobie na miejscu na lapka, dysk zewnętrzny, czy właśnie na pendrive. Wzorów i modeli są tysiące, ale nam przypadły do gusty te dwa:

- w kształcie karty kredytowej - jest płaski, więc mieści się w portfelu, czy kieszeni. A dla reklamodawcy stanowi świetny nośnik reklamowy, ze względu na dużą powierzchnię zadruku, po obu stronach "karty"
gadzety-tourtheski-06
gadzety-tourtheski-05
- długopis z pendrive'm - czyli 2 w 1 :) Całkiem wygodne narzędzie do pisania, zakończone wysuwanym nośnikiem pamięci. Trzyma się w długopisie dzięki małym magnesom, więc raczej ciężko go zgubić ;)
Proste? Proste!

Lubimy rzeczy praktyczne, a przy okazji stanowiące pamiątką - które w codziennym użytkowaniu przypominają o miejscach, które odwiedziłyśmy. I o to chodzi w gadżetach!

1 Comment

  1. Jeżeli chodzi o mnie, to w rzeczach, które zabieram na wyjazd musi być aparat fotograficzny. Uwielbiam uwieczniać swoje wyjazdy na zdjęciach. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.