Nadchodzący sezon zimowy to nie tylko czas na ostrzenie nart – to przede wszystkim czas kluczowej decyzji: dokąd w tym roku? Czy w sprawdzone miejsce, czy może jednak warto odwiedzić coś nowego? Może któreś nowości z włoskiego Południowego Tyrolu pozwolą podjąć tę decyzję – ośrodki mają różne propozycje m.in. nowe stoki, gondole, hotele, lecz także i pakiety promocyjne. Sprawdźcie sami!
Oferty promocyjne:
- Darmowy skipass na rozpoczęcie sezonu w ośrodkach Speikboden i Klausberg. Oferta jest dostępna w grudniu przed Bożym Narodzeniem i występuję w 2 opcjach – darmowy 3-dniowy skipass przy min. 4-dniowym pobycie, oraz darmowy 6-dniowy skipass przy min. 7-dniowym pobycie. Więcej informacji: skiworldahrntal.it/en/free-skipass-weeks
- Ośrodek Vipiteno-Racines przygotował kilka ofert promocyjnych o różnej tematyce. Na początek sezonu, narciarze mogę znaleźć tam pakiet 4 dniowego pobytu i skipassu w cenie 3 dni, z kolei pod koniec styczna czeka tygodniowa oferta pobytu z atrakcjami i skipassem za 510 euro. Szczegóły oraz inne pakiety, także świąteczne, dostępne są tu: sterzing-ratschings.it/en/where-to-stay/package-holiday.html
- Dolomiti Superski jak zawsze ma przygotowaną ofertę rozpoczynającą sezon: Dolomiti Super Premiere 4=3, w ramach której jeden dzień noclegu i skipassu jest za darmo przy 4 dniowym pobycie. Promocja jest dostępna w większości południowotyrolskich ośrodków m.in. Tre Cime, Kronplatz, Alta Badia, Valle Isarco, Valle di Tures e Aurina, Val Gardena, Alpe di Siusi itp. Więcej na dolomitisuperski.com/en/your-holiday/promotions
Nowości na stokach
- Na północy doliny Val Venosta, na styku trzech krajów, znajduje się ośrodek Belpiano, oferujący 50 km tras. Jednak w tym sezonie zostanie wprowadzonych wiele zmian: powstaną dwa nowe połączenia (nowoczesne gondole) oraz dwie nowe trasy, w tym jedna czarna! Dzięki temu narciarze będą mogli bez problemu przemieścić się na nartach do pobliskiego ośrodka Malga di San Valentino.
- Także w ośrodku Monte Cavallo/Rosskopf w Valle Isarco, znanym przede wszystkim z najdłuższego, 10,5km toru narciarskiego, czekają nowe udogodnienia. Po 30 latach ciężkiej pracy, 3-osobowy wyciąg krzesełkowy Panorama docierający na szczyt Rosskopf, zostanie zastąpiony super nowoczesnym telemixem: 6-osobowych krzesełek i 8-osobowych gondoli, podwyższającym przepustowość do 2400 osób na godzinę. Lecz kluczową informacją jest nowa, długo wyczekiwana trasa: 5-kilometrowy zjazd ze szczytu prawie do deptaku w miasteczku Vipiteno.
- W Alta Badia też zostaną wprowadzone unowocześnienia – wyciąg “Roby” zastąpi nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Leitner. W efekcie przepustowość wzrośnie do 2800 osób na godzinę!
- Rozwija się także na pozór niewielkie – lecz jak zaskakujące i przyjemne – Klausberg, jeden z dwóch ośrodków w dolinie Valli di Tures e Aurina / Tauferer Ahrntal. Służący wiernie 20 lat wyciąg, zastąpi nowoczesna gondola Panorama – jako że jej górna stacja będzie wyżej niż dotychczasowa, zostaną otwarte dwa dodatkowe stoki łączące stację z głównymi zjazdami do doliny. Istniejące trasy Hochrein 1 i 2 zostaną wydłużone oraz poszerzone.
- W ośrodku Alpe di Siusi / Seiser Alm 2-osobowy wyciąg Mezdi zostanie zastąpiony nowoczesnym 6-osobowym krzesełkiem.
- W Gitschber Jochtal, jednym z pięciu kameralnych ośrodków narciarskich w Valle Isarco/Eisacktal stanęła nowoczesna 10-osobowa ekspresowa gondola. Będzie woziła narciarzy na wysokość ponad 2200 m np.pm. na szczyt Gitschberg w 6 minut, osiągając przepustowość: 3000 osób na godzinę! Ponadto w ośrodku zostanie otwarta nowa 2-kilometrowa czerwona trasa „23A Wastl Huber” oraz park zabaw dla całej rodziny „Gimmy Fun Ride”.
- W pięknym i doskonałym dla rodzin ośrodku Tre Cime / Drei Zinnen powstają dwie nowe niebieskie trasy na szczycie Croda Rossa – w efekcie ośrodek przekroczył już magiczną liczbę 100 km oferowanych tras!
- Kronplatz odświeżył jeden ze swoich wyciągów krzesełkowych Arndt, kursujący w Olang. Wymieniono całą elektronikę i system kontroli, a także wstawiono nowe wygodne siedzenia.
- W ośrodku Val Gardena zostaną wprowadzone liczne udogodnienia na istniejących stokach, w dużej mierze polegające na ich poszerzaniu oraz rozbudowywaniu infrastruktury naśnieżania np. na stoku Charly oraz połączeniu Seceda i Col Raiser.
Nowości imprezowe
- Na szczycie Kronplatz pojawi się nowe, lecz także wyjątkowe muzeum fotografii górskiej LUMEN. Będzie można tam obejrzeć unikalne zdjęcia oraz wystawy tematyczne – zarówno historyczne, jak współczesne, wzmocnione cyfrowymi innowacjami. W tym samym budynku zostanie też otwarta nowa restauracja AlpiNN, pod nadzorem Norberta Niederkoflera, sławnego szefa kuchni z Południowego Tyrolu, którego restauracja St. Hubertus została wyróżniona aż 3 gwiazdkami Michelin.
- Ośrodek Alpe di Siusi / Seiser Alm obchodzi 80 urodziny! Z tego okazji przez całą zimę będą się odbywały różnego rodzaju imprezy: koncerty, wystawy, pokazy – zarówno na stokach, jak i lokalnych miasteczkach.
- Jak co roku w ośrodkach Val Gardena, Alta Badia oraz Kronplatz odbędą się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ci pierwsi będą się ścigać w dwóch pierwszych ośrodkach, kolejno 14-15 i 16-17 grudnia, zaś kobiety zmierzą się w Kronplatz 15 stycznia.
- Amatorzy dobrej kuchni będą zachwyceni! 17 grudnia w Alta Badia odbędzie się wyjątkowy event „Altissimo”, gdzie będzie okazja zjeść brunch przygotowany przez 3 lokalnych Szefów Kuchni wyróżnionych gwiazdkami Michelin. Wydarzenie jest częścią corocznego projektu „A taste for skiing”.
- W miasteczku Bressanone / Brixen okresie około-świątecznym (22.11-06.01) można się wybrać na niesamowity pokaz „Natalie Light Musical Show”, który połączy grę światłami ze światem musicali – całość na żywo robi niesamowite wrażenie!
Nowości hotelowe:
- Stern Mountain Chalet, Monte Cavallo/Rosskopf, Valle Isarco
- Oberhauser Hütte, Luson/Lüsen, Valle Isarco
- Graziani Lodge & Chalet, Kronplatz
- Hotel Plazola, Selva/Wolkenstein, Val Gardena
- Purmontes Private Luxury Chalet, St. Lorenzo/St. Lorenzen, Kronplatz
- My Arbor, Plose, Bressanone/Brixen
www.facebook.com/poludniowytyrol
źródło: materiały prasowe Południowego Turolu
fot. www.suedtirol.info/pl